Gå till innehåll

Organisatoriska valledningen

Den organisatoriska valledningen ansvarar för att organisera kampanjaktiviteter runtom i hela partidistriktet.

Medlemmar
Claes Wennberg, Partidistriktet, valledare, claes.wennberg@socialdemokraterna.se
Alfred Johansson, Partidistriktet, utvecklingsombudsman, alfred.johansson@socialdemokraterna.se
Begmohammed Derakshande-Tomadj Partidistriktet, vik. kommunikationsombudsman, Begmohammed.derakshande-tomadj@socialdemokraterna.se
Tamara Nesic, vik. organisationsombudsman tamara.nesic@socialdemokraterna.se
Carina Ring, Partidistriktet, studieombudsman, carina.ring@socialdemokraterna.se
Eva Olofsson, Partidistriktet, Facklig-politisk ombudsman, eva.olofsson@socialdemokraterna.se
Jesper Hallén, Partidistriktet, ombudsman, jesper.hallen@socialdemokraterna.se
Leif Andersson, LO, ombudsman, leif.andersson@lo.se

Dzenan Cisija, Angered, dzenan@hotmail.com
Abubakar Mohamud Abdifatah, Angered, abubakarmxh@hotmail.com
Thomas Frisk, Askim-Frölunda-Högsbo, friskthomas@hotmail.com
Göran Moberg, Askim-Frölunda-Högsbo, goran.moberg@politiker.goteborg.se
Timothy Kääriä, Centrum, timothy.reijo.kaaria@gmail.com
Pär Johansson, Lundby, par.joh@gmail.com
Eva-Lena Fransson, Lundby, evalena.fransson@telia.com
Oscar Linde Svedestad, Norra Hisingen, lsoscar02@gmail.com
Magnus Åsman, Norra Hisingen, magnus.asman84@gmail.com
Jennie Östlund, Majorna-Linné, jennie.m.ostlund@gmail.com
Isak Ekman, Majorna-Linné, isak97ekman@gmail.com
Bengt Arne Reinholdsson, Västra Göteborg, bengtarne.reinholdson@gmail.com
Hanan Baalbaki, Västra Göteborg, h.baa@live.com
Christer Gustafsson, Västra Hisingen, gchrister@hotmail.com
Bahman Esmail Nejad, Västra Hisingen, bahman1962@hotmail.com
Abo Moradi, Örgryte-Härlanda, abo183@hotmail.com
Boris Ståhl, Örgryte-Härlanda, boris.m.stahl@gmail.com
Linnéa Wikström, Östra Göteborg, linnea.w_94@hotmail.com
Anders Wikström, Östra Göteborg, aw63gbg@hotmail.se

Märta Alnebratt, SSU Göteborg, marta.alnebratt@ssu.se
Susanne Bomark, S-kvinnor Göteborg, mikael.susanne@telia.com
Siw Wittgren Ahl, Seniorutskottet, siw.wittgrenahl@gmail.com

Josef Akar, Kommunfullmäktigegruppen, josef.akar@stadshuset.goteborg.se
Ruben Malmström, Kommunfullmäktigegruppen, ruben.malmstrom@stadshuset.goteborg.se
Andreas Hector, Regionfullmäktigegruppen, andreas.hector@gmail.com
Kristofer Bergman, Facklig-politiska utskottet/IF Metall, kristofer.bergman@hotmail.com
Ulla-Britt Thor, Facklig-politiska utskottet/Handels, ulla-britt.thor@handels.se
Lena Dahlqvist, Facklig- politiska utskottet/Kommunal, lena.dahlqvist@kommunal.se
Jane Åberg, Facklig-politiska utskottet/Seko, jane.aberg@telia.com
Camilla Widman, Facklig-politiska utskottet/Seko, camilla.widman@seko.se

Sidan uppdaterades 220916