Gå till innehåll

Svenska kyrkan

Här hittar du kontaktuppgifter till våra gruppledare inom Svenska kyrkan.

Gruppledare i kyrkomötet
Sara Waldenfors sara.waldenfors@gmail.com
Läs mer: https://www.svenskakyrkan.se/kyrkomotet Länk till annan webbplats.

Gruppledare i stiftsfullmäktige
Magnus Hermansson Adler m.p.hermansson@outlook.com
Läs mer: https://www.svenskakyrkan.se/goteborgsstift/stiftsfullmaktige Länk till annan webbplats.

Gruppledare i kyrkofullmäktige/Pastorat

Askim

Christian Teiffel

christian.teiffel@ifmetall.se

Backa

Marie Blomstrand

blomstrandmarie@hotmail.com

Carl Johan

Ingbritt Backlund

ingbrittbarcklund@hotmail.com

Domkyrko

Pernilla Stafsén

pernillastafsen@hotmail.com

Lundby

Siw Wittgren Ahl

siw.wittgrenahl@gmail.com

Nylöse

Ellen Mitikka

ellen.mitikka@poseidon.goteborg.se

Torslanda-Björlanda

Ann-Marie Ericson

ann-marie.ericson@svenskakyrkan.se

Västra Frölunda

Jane Åberg

jane.aberg@telia.com

Örgryte pastorat

Ulf Nilsson

ulf0423@hotmail.com


Gruppledare i kyrkoråden

Askim

Tommy Johansson

tommyimajorna@gmail.com

Backa

Marie Blomstrand

blomstrandmarie@hotmail.com

Carl Johan

Ingbritt Backlund

ingbrittbarcklund@hotmail.com

Domkyrko

Lars-Ola Dahlqvist

lars-olad@hotmail.se

Lundby

Joakim Berlin

joabor@hotmail.com

Nylöse

Lars Schleeh

lars@schleeh.se

Torslanda-Björlanda

Ann-Marie Eriksson

ann-marie.ericson@svenskakyrkan.se

Västra Frölunda

Leif Blomqvist

leifblomqvist0@gmail.com

Örgryte pastorat

Ulf Nilsson

ulf0423@hotmail.com