Gå till innehåll
Navigera på sidan
  • Partiexpeditionen
  • S-föreningar
  • Gruppledare

Partiexpeditionen

Galles Gränd 5
761 30 Norrtälje
norrtalje@socialdemokraterna.se

070-754 15 13

Margareta Lundgren
Arbetarekommunens ordförande, 070-337 75 06

Ulrika Falk
Oppositionsråd och gruppledare
070-815 62 30
ulrika.falk@norrtalje.se

Vice gruppledare
Olle Jansson, 073-962 39 14
karl-olov.jansson@norrtalje.se

Politisk sekreterare
Emil Svedberg, 076-699 62 90
emil.svedberg@norrtalje.se

S-föreningar

Kontakta din S-förening

Norrtälje stads S-förening
Ordförande: Conny Andersson, 070-874 64 60
conny.andersson4298@gmail.com


Häverö S-förening

Ordförande: Aleksandar Srndovic, 076-100 68 78
aleksandar.srndovic@holmen.com

Rimbo S-förening
Ordförande: Olle Jansson, 073-962 39 14,
karl-olov.jansson@norrtalje.se

Väddö S-förening
Ordförande: Håkan Jonsson, 070-584 09 30
hakan@vaddobygg.se

Frötuna-Rådmansö S-förening
Ordförande: Marie-Louise Asp, 070-271 10 18
marie-louise.asp@norrtalje.se

Husby-Skederid S-förening
Ordförande: Henning Larsson, 070-302 90 75
henning.larsson03@gmail.com

Länna-Bergshamra S-förening
Ordförande: Per-Åke Jeansson, 076-828 07 74
marita.jeansson@telia.com

Blidö S-förening
Ordförande: Kristina Drotz, 073-047 96 47
kristina.drotz@tiohundra.se

SSU Norrtälje
Ordförande: Linn Ahlgren, 070-401 13 70
linn.dk.ahlgren@gmail.com

S-kvinnor i Roslagen
Ordförande: Irene Johansson, 070-090 60 61
skvinnorroslagen@hotmail.com

Tro & solidaritet
Ordförande: Marcus Granström, 073-072 63 56
marcusgranstrom@hotmail.com

Gruppledare

Nämnder

Kommunalförbundet sjukvård och omsorg i Norrtälje
Hanna Stymne Bratt, 070-344 70 73
hanna.stymne-bratt@norrtalje.se

Barn- och skolnämnden
Margareta Lundgren, 070-337 75 06
margareta.lundgren@norrtalje.se

Bygg- och miljönämnden
Marcus Granström, 073-072 63 56
marcus.granstrom@norrtalje.se

Kommunstyrelsen
Ulrika Falk, 070-815 62 30
ulrika.falk@norrtalje.se

Kultur- och fritidsnämnden
Johannes Salo, 076-650 500 00
johannes.salo@norrtalje.se

Socialnämnden
Ingrid Markström, 073-024 57 67
ingrid.markstrom@norrtalje.se

Utbildningsnämnden
Robin Andersson, 072-571 91 56
robin.andersson@norrtalje.se

Val- och demokratinämnden
Conny Andersson, 070-874 64 60
conny.andersson@norrtalje.se

Kommunala bolag

Campus Roslagen AB
Lars Sundberg, 076-811 68 20
lars.sundberg1@norrtalje.se

Norrtälje Energi AB
Håkan Jonsson, 070-584 09 30
hakan@vaddobygg.se

Norrtälje vatten- och avfall AB (NVAA)
Robert Lönnqvist, 070-301 81 78
robert.lonnqvist@norrtalje.se

Roslagsbostäder AB
Anders Jonsson, 070-662 37 36
anders.jonsson@kommunal.se