Gå till innehåll

Tidigare evenemang

  1. Årsmöte S i Lerum

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10

    Datum: 2024-03-02

  2. Dörrknackning med Härryda arbetarekommun

    Plats: Plats ej angiven

    Datum: 2024-03-02

  3. EU-valarbetarutbildning

    Plats: Billströmska folkhögskola, Stenkyrkovägen 16, Tjörn

    Datum: 2024-03-02

  4. Medlemsmöte Ale arbetarekommun

    Plats: Medborgarhuset, Ledetvägen 6, Alafors

    Datum: 2024-02-29

  5. Medlemsmöte med S i Kungälv

    Datum: 2024-02-27

  6. Medlemsmöte med S i Lerum

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10

    Datum: 2024-02-26

  7. Årsmöte Lindome S-förening

    Plats: Hallebo

    Datum: 2024-02-25

  8. EU-valarbetarutbildning, främst för arbetarekommunerna Alingsås, Lerum, Partille

    Plats: Partille Arena, Gamla Kronvägen 2, Partille

    Datum: 2024-02-24

  9. Dörrknackning med Härryda arbetarekommun

    Plats: Plats ej angiven

    Datum: 2024-02-22

  10. EU-studiecirkel Härryda arbetarekommun

    Plats: Plats ej angiven

    Datum: 2024-02-19

  11. Årsmöte Bella S-förening

    Plats: Plats ej angiven i dagsläget

    Datum: 2024-02-11

  12. Medlemscafé med S på Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva, Hönö

    Datum: 2024-02-10

  13. Årsmöte Fässberg S-förening

    Plats: Folkets hus, Mölndal

    Datum: 2024-02-08

  14. Budgetdag med S i Härryda

    Plats: Kommunhuset i Mölnlycke

    Datum: 2024-02-03

  15. Medlemsmöte med S i Tjörn

    Plats: Partilokalen i Humlan

    Datum: 2024-01-30

  16. Medlemsmöte med S i Lerum

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10

    Datum: 2024-01-29

  17. Medlemsmöte med S på Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva, Hönö

    Datum: 2024-01-29

  18. Budgetlördag med S i Kungälv

    Datum: 2024-01-27

  19. Medlemsmöte Ale arbetarekommun

    Plats: Medborgarhuset, Ledetvägen 6, Alafors

    Datum: 2024-01-25

  20. Seniormöte med S på Tjörn

    Plats: Partilokalen i Humlan

    Datum: 2024-01-24

  21. Medlemsmöte med S i Partille

    Plats: Plats ej angiven i dagsläget

    Datum: 2024-01-23

  22. Årsmöte Surte/Bohus S-förening

    Plats: Församlingshemmet Surte kyrka, Kvarnvägen 7, Surte

    Datum: 2024-01-17

  23. Medlemscafé med S på Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva, Hönö

    Datum: 2024-01-09

  24. Medlemsmöte i Lerum

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10, Lerum

    Datum: 2023-12-18

  25. Torgmöte med S i Partille

    Plats: Kyrktorget, Partille

    Datum: 2023-12-16

  26. Julavslutning med Ale arbetarekommun

    Plats: Medborgarhuset, Ledetvägen 6, Alafors

    Datum: 2023-12-14

  27. Filmkväll med S i Lerum

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10

    Datum: 2023-12-14

  28. Medlemsmöte Nol/Alafors s-förening

    Plats: Folketshus i Nol, plan 2, Noltorget 10, Nol

    Datum: 2023-12-13

  29. Medlemsmöte med S på Tjörn

    Plats: Partiexpeditionen Humlan, Wackenfeldts väg 4, Kållekärr

    Datum: 2023-12-12

  30. Medlemsmöte Skepplanda s-förening

    Plats: Skepplanda bibliotek, Albotorget 2, Skepplanda

    Datum: 2023-12-12

  31. Medlemsmöte med S på Tjörn

    Plats: Partiexpeditionen Humlan, Wackenfeldts väg 4, Kållekärr, Tjörn

    Datum: 2023-12-12

  32. Medlemscafé med S på Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva, Hönö

    Datum: 2023-12-12

  33. Medlemsmöte med S i Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva, Hönö

    Datum: 2023-12-11

  34. Medlemsmöte med S i Partille, julavslutning

    Plats: För plats se nyhetsbrev

    Datum: 2023-12-11

  35. Medlemsmöte Fässbergs s-förening

    Plats: Folkets hus, Mölndal

    Datum: 2023-12-09

  36. Medlemsmöte Surte/Bohus s-förening

    Plats: Församlingshemmet Surte kyrka, Kvarnvägen 7, Surte

    Datum: 2023-12-06

  37. Medlemsutbildning steg 2 - Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva

    Datum: 2023-12-05

  38. Medlemsmöte Mölndals arbetarekommun

    Plats: Folkets hus, Mölndal

    Datum: 2023-12-04

  39. Träff för nya medlemmar i Partille

    Plats: För plats se nyhetsbrev

    Datum: 2023-11-27

  40. Öppet möte med S i Stenungsund

    Plats: Kulturhuset Fregatten, Stenungsund

    Datum: 2023-11-27

  41. Medlemsmöte med S på Tjörn

    Plats: Partiexpeditionen Humlan, Wackenfeldts väg 4, Kållekärr

    Datum: 2023-11-21

  42. Medlemsmöte i Lerum

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10, Lerum

    Datum: 2023-11-20

  43. Medlemsutbildning steg 2 - digitalt

    Plats: Zoom, träff 1

    Datum: 2023-11-19

  44. Medlemsmöte Skepplanda s-förening

    Plats: Skepplanda bibliotek, Albotorget 2, Skepplanda

    Datum: 2023-11-15

  45. Medlemsmöte Nol/Alafors s-förening

    Plats: Folkets hus i Nol, plan 2, Noltorget 10

    Datum: 2023-11-14

  46. Torgmöte med S i Partille

    Plats: Kyrktorget, Partille

    Datum: 2023-11-11

  47. Medlemsmöte Mölndals arbetarekommun

    Plats: Folkets hus, Mölndal

    Datum: 2023-11-06

  48. Flygbladspromenad i Floda med S i Lerum

    Plats: Floda torg

    Datum: 2023-10-28

  49. Temamöte Ale arbetarekommun

    Plats: Medborgarhuset, Ledetvägen 6, Alafors

    Datum: 2023-10-26

  50. Dörrknackning i Kållered med S i Mölndal

    Plats: Kållered

    Datum: 2023-10-26

  51. Dörrknackning med S i Partille

    Plats: Partilokalen, Galoppvägen 2A, Partille

    Datum: 2023-10-26

  52. Medlemsmöte i Partille

    Plats: Kommunhuset Partille

    Datum: 2023-10-25

  53. Medlemsmöte med S på Tjörn

    Plats: Partiexpeditionen Humlan, Wackenfeldts väg 4, Kållekärr, Tjörn

    Datum: 2023-10-24

  54. Medlemsmöte i Kungälv

    Plats: Matsalen i Kungälvs kommunhus, Ytterbyvägen 2

    Datum: 2023-10-24

  55. Digitalt möte inför EU-valet

    Plats: Digitalt

    Datum: 2023-10-24

  56. Medlemsmöte i Lerum

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10, Lerum

    Datum: 2023-10-23

  57. Medlemsmöte i Härryda

    Plats: Landvetter församlingshem, Idrottsvägen 8, Landvetter

    Datum: 2023-10-23

  58. Studiecirkel i Mölndal kring socialdemokratisk ideologi

    Plats: Kulturhuset Möllan, vån 3, Göteborgsvägen 19, Mölndal

    Datum: 2023-10-21

  59. Knacka dörr i Mölndal med Tobias Baudin!

    Plats: Kvarnbyn, Mölndal

    Datum: 2023-10-20

  60. Frukostpåseutdelning med S i Mölndal

    Plats: Pendeltågsstationen Mölndal C

    Datum: 2023-10-20

  61. Medlemsmöte Fässbergs s-förening

    Plats: Folkets hus, Mölndal

    Datum: 2023-10-19

  62. Medlemscafé med S på Öckerö

    Plats: S-lokalen Hönö Klåva, Hönö, Sverige

    Datum: 2023-10-17

  63. Vad händer i Kållekärr… och vad borde hända?

    Plats: Humlan (bredvid räddningstjänstens lokaler), Kållekärr, Tjörn

    Datum: 2023-10-16

  64. Oktoberfest med S på Tjörn

    Plats: Partiexpeditionen Humlan, Wackenfeldts väg 4, Kållekärr

    Datum: 2023-10-14

  65. Dörrknackning med S i Kungälv

    Plats: Oswaldsvillorna, Kungälv

    Datum: 2023-10-12

  66. Medlemsmöte Nödinge S-förening

    Plats: Finngården, Vitklövergatan 16, Nödinge

    Datum: 2023-10-11

  67. Medlemsmöte Skepplanda s-förening

    Plats: Skepplanda bibliotek, Albotorget 2, Skepplanda

    Datum: 2023-10-11

  68. Budget- och politiksnack med riksdagsledamöterna

    Plats: Digitalt via Zoom

    Datum: 2023-10-11

  69. Medlemsmöte Nol/Alafors s-förening

    Plats: Folkets hus i Nol, plan 2, Noltorget 10

    Datum: 2023-10-10

  70. Dörrknackning i Kållered med S i Mölndal

    Plats: Kållered

    Datum: 2023-10-10

  71. Medlemsmöte Mölndals arbetarekommun

    Plats: Folkets hus, Mölndal

    Datum: 2023-10-09

  72. Medlemsmöte med S Öckerö

    Plats: Björkö skola, Bäckevägen 2b, Björkö

    Datum: 2023-10-09

  73. Manifestation mot angiverilagen med S i Alingsås

    Plats: Åmanska parken, Alingsås

    Datum: 2023-10-08

  74. Öppet möte med S i Lilla Edet

    Plats: ABF Lilla Edet, Göteborgsvägen 22

    Datum: 2023-10-07

  75. Dialogmöte om säkerhets- och utrikespolitik

    Plats: ABF Fyrbodal, Junogatan 8, Uddevalla

    Datum: 2023-10-07

  76. Kampanj med Nol/Alafors s-förening

    Plats: Nol station

    Datum: 2023-10-06

  77. Medlemsmöte med Bjärke S-förening

    Plats: Servicekontoret, Trollhättevägen 8, Sollebrunn

    Datum: 2023-10-02

  78. Träffa S i Lilla Edet på höstmarknaden!

    Plats: Kungsgatan, Alingsås

    Datum: 2023-09-30

  79. Kampanj på Lönelördag med S i Alingsås

    Plats: Kungsgatan, Alingsås

    Datum: 2023-09-30

  80. Medlemsmöte i Stenungsund

    Plats: Kommunhuset Stenungsund

    Datum: 2023-09-28

  81. Samtalskväll i Lerum med Daniel Suhonen

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10, Lerum

    Datum: 2023-09-27

  82. Energicirkeln på Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva

    Datum: 2023-09-27

  83. Medlemsmöte med S på Tjörn

    Plats: Partiexpeditionen Humlan, Wackenfeldts väg 4, Kållekärr

    Datum: 2023-09-26

  84. Torgmöte med S i Partille

    Plats: Kyrktorget, Partille

    Datum: 2023-09-23

  85. Medlemsmöte i Ale, tema kultur

    Plats: Medborgarhuset, Ledetvägen 6, Alafors

    Datum: 2023-09-21

  86. Studiecirkel på Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva

    Datum: 2023-09-20

  87. Medlemsutbildning steg 1 i Stenungsund

    Plats: Stenungsund

    Datum: 2023-09-20

  88. Medlemsmöte med S i Lerum

    Plats: Villa Pomona, Pomonavägen 10

    Datum: 2023-09-18

  89. Tematräff om sjukvården i regionen

    Plats: Folkets Hus, Älvängen

    Datum: 2023-09-17

  90. Öppet möte med S i Kungälv

    Plats: Kvarnkullen, Kungälv

    Datum: 2023-09-17

  91. Skördefest i Gråbo med S i Lerum

    Plats: Gråbo torg

    Datum: 2023-09-16

  92. Medlemsmöte Skepplanda s-förening

    Plats: Skepplanda bibliotek, Albotorget 2, Skepplanda

    Datum: 2023-09-13

  93. Medlemsutbildning steg 2 - Öckerö

    Plats: Partilokalen Öckerö, Västra vägen 2, Hönö Klåva

    Datum: 2023-09-12

  94. Familjedag i Partille med S och LO

    Plats: Olof Nilssons väg, Partille

    Datum: 2023-09-09

  95. Medlemsmöte Nol/Alafors s-förening

    Plats: Folkets hus i Nol, plan 2, Noltorget 10

    Datum: 2023-09-05

  96. Medlemsmöte Mölndals arbetarekommun

    Plats: Folkets hus, Mölndal

    Datum: 2023-09-04

  97. UPPSKJUTET: Kunskapsseminarium om klimatet

    Plats: Västra Strandgatan 2, Kungälv

    Datum: 2023-09-02

  98. Medlemsmöte Ale arbetarekommun

    Plats: Furulundsparken, Alafors

    Datum: 2023-08-31

  99. Medlemsmöte Surte/Bohus s-förening

    Plats: Församlingshemmet Surte kyrka, Ale

    Datum: 2023-08-30

  100. Kampanj på Sjöviksdagen med S i Lerum

    Plats: Bohlins torg, Sjövik

    Datum: 2023-08-26

  101. Om EU-valet med Evin Incir

    Plats: Södra Allégatan 1, ABF Mötesplats, Göteborg

    Datum: 2023-06-02

  102. Välkomstträff för nya medlemmar

    Plats: zoom

    Datum: 2023-05-29

  103. Budgetsnack med GO(S) riksdagsbänk

    Plats: zoom

    Datum: 2023-05-24

  104. Öppet möte med Marcus Larsson från tankesmedjan Balans

    Plats: Medborgarhuset i Alafors, Ledetvägen 6

    Datum: 2023-04-20

  105. Om EU-valet med Carina Ohlsson

    Plats: Folkets hus i Alingsås, Norra Strömgatan 9

    Datum: 2023-04-14

  106. Distriktskongress 2023

    Plats: Råda Rum, Kyrkvägen 45 i Mölnlycke

    Datum: 2023-04-01

  107. Kunskapsseminarium om klimatet

    Plats: Partille Arena

    Datum: 2023-03-25

  108. Medlemsutbildning steg 1

    Plats: Zoom, träff 3

    Datum: 2023-03-19

  109. Kollektivavtalets dag

    Plats: Härryda, Lilla Edet, Mölndal

    Datum: 2023-03-17

  110. Medlemsutbildning steg 1

    Plats: Zoom, träff 2

    Datum: 2023-03-12

  111. Medlemsutbildning steg 1

    Plats: Zoom, träff 1

    Datum: 2023-03-05

  112. Vad lär vi oss av valet 2022?

    Plats: Zoom

    Datum: 2023-02-07